Świecące w ciemności (Glow in the dark)

wpis w: frywolitki, kolczyki, koraliki | 4

Natknęłam się na nitkę, która świeci w ciemnościach i z ciekawości zamówiłam:) Najpierw nie wiedziałam jak to „obsługiwać” żeby świeciło. Okazało się, że nitkę należy włożyć pod lampę na kilka minut, żeby ją „naładować” i po zgaszeniu światła rzeczywiście świeci:) Ale czy nadaje się do frywolitki? To nitka do haftu, jest cieniutka i delikatna. Ale składając dwie nitki można frywolitkować:) Zrobiłam kolczyki inspirując się wzorem z książki T.Frauberger.

I came across a thread that glows in the dark and I ordered it out of curiosity 🙂 At first I didn’t know how to „handle” it to shine. It turned out that the thread should be put under the lamp for a few minutes to „charge” and after switching off the light it actually shines 🙂 But does it apply to tatting? This is embroidery thread and is thin and delicate. But folding two threads it can be used for tatting 🙂 I made earrings inspired by the pattern from T.Frauberger book.

4 Responses

  1. Klimju

    Są przepiękne, nawet jak nie świecą. W ciemności wyglądają zjawiskowo 🙂 Zdradź proszę, gdzie kupiłaś tę nitkę, może i ja spróbuję 😉 Pozdrawiam serdecznie 🙂

  2. Nami Jewelry

    Tą nitkę kupiłam razem z pozostałymi Sanbest na aliexpress. Ale widziałam świecącą w ciemności w kadoro chyba, może też się nada:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *