Inspiracja Australia (Ispiration Australia)

wpis w: Uncategorized | 3

Oto przedostatnia z przygotowanych przeze mnie prac na konkurs Kalendarz Royal Stone 2018. Tym razem inspiracją jest Australia. 

Szukając inspiracji typowo australijskiej przeglądałam z synkiem jego książkę obrazkową Mapy autorstwa A. i D. Mizielińskich. Rzuciło mi się w oczy, że na kontynencie australijskim narysowana została akacja. Przyjrzawszy się bliżej tematowi odkryłam, że akacja znajduje się w herbie Australii, zaraz obok kangura i strusia:) Przypisywany symbolowi Australii gatunek to acacia pycnantha, drzewo o podłużnych, drobnych listkach i żółtych, puchatych kwiatkach. Pokrój liści i kształt kwiatków zainspirowały mnie do stworzenia grzebyka do włosów.

Frywolitkowe listki uzyskały podłużny kształt dzięki połączeniu łuczków za pomocą koralików. Bardzo mi się podoba to połączenie, listki wdzięcznie się wyginają, co słabo widać na zdjęciach. Natomiast małe puchate kwiatki to prawie same pikotki:) Listki zrobiłam ze swojej ulubionej Madeiry nr 15, natomiast kwiatki to cieniutka Special Dantelles.

Zapraszam do polubienia zdjęć tego grzebyczka na fejsbuku:)

3 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *